Informácie
Informácie
Informácie

PREČO SI VYBRAŤ PRÁVE DREVENÚ PODLAHU

Prirodzená krása drevenej podlahy je večná. Každý jej kúsok je originál s jedinečnou štruktúrou letokruhov a sukov. Drevo ponúka osobitú krásu, ktorá vydrží po celý jeho život. Neustále inovované technológie výroby drevených podláh predlžujú jej životnosť, rozširujú kolekcie vzorov a zjednodušujú starostlivosť. 

Uvádzame niekoľko dôvodov prečo si vybrať práve drevenú podlahu:

  • Dlhovekosť: Vďaka odolnej povrchovej úprave drevené podlahy pretrvajú aj niekoľko generácií. V priebehu storočí sa ukázalo, že drevená podlaha je krásna a dlhodobá voľba.
  • Zvýši hodnotu vášho domova: Drevené podlahy pridajú vyššiu hodnotu vášho domu alebo bytu. Koberec bude vyzerať starý a používaný v priebehu niekoľkých rokov. Zatiaľ čo drevená podlaha vydrží ako nová veľmi dlhú dobu.
  • Ľahká údržba: Podlahu stačí jednoducho pozametať alebo povysávať, prípadne utrieť vlhkým mopom. Odporúčame používať špecializované prostriedky určené na čistenie drevených podláh.
  • Vzorová pestrosť: Sortiment drevených podláh obsahuje množstvo tvarových variácií, vzorov a farebne ladených tónov.

Ďalšie dôvody:

  •  Výborné zvukové a izolačné vlastnosti
  • Sú vhodné aj pre alergikov pretože neviažu prach
  • Možnosť niekoľkonásobnej renovácie
  • Poškodené parkety je možné vymeniť

Typy drevených podláh

DREVENÉ PLÁVAJÚCE PODLAHY –  Tento druh podláh ma svoje výhody a to v tvarovej stálosti, v rýchlom pokladaní bez lepidla. K ich výhodám ďalej patria dobré izolačné vlastnosti a taktiež sa po nich príjemne kráča naboso. Sú moderné a ľahko sa udržiavajú. Tesné spoje zaisťujú zámky vyfrézované po všetkých štyroch stranách.
 
VIACVRSTVOVÉ PODLAHY –  Sú ideálnym riešením hlavne pre tých to čo potrebujú bývať rýchlo a pekne a aj napriek tomu chcú mať drevenú podlahu. Sú povrchovo upravené lakom alebo olejom. Povrch viacvrstvových podláh môže byť štruktúrovaný či brúsený. Tento druh podláh má tvarovú stabilitu vo vzťahu ku zmenám teplôt a vzdušnej vlhkosti. Medzi výhody týchto podláh patrí rýchle a jednoduché pokladanie, menší tepelný odpor a výhodná cena.  Nevýhodou je však krátka životnosť, ktorá ma len 4 mm nášľapnej vrstvy a ta povoľuje len obmedzený počet prebrúsenia.
 
MASÍVNE DREVENÉ PODLAHY – Tieto podlahy majú hrúbku od 15 mm po 22 mm a preto je možné ich viacnásobne prebrúsiť a tým aj predĺžiť životnosť podlahy. Jeho objem sa mení v závislosti od teploty a vlhkosti. Ideálnym prostredím pre tento druh podláh je teplota okolo 20°C a vlhkosť vzduchu približne 50%-60%.
 
INTARZOVANÉ PODLAHY – Tieto atypické podlahy sú najvhodnejšie do historických objektov, reprezentačných budov ale tiež aj do sociálnych a bytových interiérov. Ich hrúbka je od 10 mm do 15 mm a sú vhodné aj na podlahové kúrenie.  Majú geometrický  vzorovaný dizajn rôznych tvarov. Vyrábajú sa v kombinácii rôznych drevín, napríklad tmavé a svetlé dreviny.  Vopred vyskladané geometrické tvary sa ukladajú vedľa seba a tým môžu vytvárať aj veľké geometrické útvary na celú miestnosť